Rolety w kasetkach

Rolety w kasetkach

Rolety materiałowe w kasecie z prowadnicami – Fantazja idealnie pasują do okien wykonanych z PCV, drewna lub aluminium

  • posiadają prosty i niezawodny system sterowania
  • dzięki bocznym prowadnicom i kasecie ograniczają przenikanie światła do minimum
  • mogą być wykonane z różnorodnych materiałów, takich jak: tkaniny tkaninowe, refleksyjne lub podgumowane
  • przystosowane do montażu na pochyłych oknach dachowych (Fantazja Premium)

Rolety do domu – wybierz te najpiękniejsze!

 

Przy wyborze odpowiednich osłon okiennych najczęściej pada na rolety – są atrakcyjne cenowo, funkcjonalne i dodatkowo stylowe. Można dopasować je praktycznie do każdego wnętrza, uzyskując przyjemną dla oka aranżację. Teraz mogą być wykonane całkowicie zgodnie z życzeniami klienta w firmach specjalizujących się w produkcji osłon okiennych.

 

Najpopularniejsze rolety materiałowe składają się z długiego pasa tkanin, który nawinięty jest na wał. Wał ten połączony jest ze specjalnym mechanizmem pozwalającym na sterowanie roletą – można zwinąć ją całkowicie lub częściowo, uzyskując odpowiedni poziom zaciemnienia wnętrza.

Najtańsze rolety, które nazywane są także mini roletkami, nie są wyposażone w osłonę materiału nawiniętego na wał, dlatego też z czasem może ulec on zabrudzeniu. Rolety z kasetami pozwalają na skuteczniejszą ochronę i nie wyróżniają się tak bardzo na tle ramy okiennej. Mogą być także uzupełnione o boczne prowadnice, które utrzymują roletę w miejscu. Dzięki temu będzie ona pełniła swoją funkcję nawet wtedy, gdy okno zostanie uchylone. W tańszym wariancie prowadnice mogą być zastąpione żyłkami.

Obecnie rolety można zakupić w wielu firmach zajmujących się ich realizacją na zamówienie klienta. Wystarczy tylko wpisać do wyszukiwarki internetowej słowa „rolety łódź”, aby przekonać się o tym, że jest ich bardzo dużo. Przy wyborze odpowiedniej firmy warto pamiętać o tym, aby zapewniała ona kompleksową obsługę oraz prezentowała szeroką gamę materiałów do wyboru. Najlepiej, aby pracownik firmy mógł przyjechać z wzornikami do klienta, ponieważ wtedy można dobrać je idealnie do wystroju wnętrza.