Żaluzje aluminiowe

Żaluzje aluminiowe

  • zapewniają wygodną i pewna ochronę wnętrza przed nadmiernym nasłonecznieniem
  • dostępne są w różnorodnej kolorystyce
  • produkowane są z listkami o szerokościach: 16, 25 i 50 mm

Stylowe żaluzje poziome do domu. Jak wybrać te najlepsze?

 

Żaluzje należą do najbardziej popularnych osłon okiennych. Można obecnie zakupić je w dwóch wariantach do wyboru – jako żaluzje pionowe, które nazywane są inaczej verticalami, jak i jako żaluzje poziome, które najczęściej spotykane są w domach i mieszkaniach. Jak wybrać te najlepsze?

 

Żaluzje zbudowane są z lamelek, które połączone są łańcuszkami lub sznureczkami pozwalającymi na ustawienie ich w dowolnej pozycji. Można zaciągnąć je na okno lub też odsłonić je całkowicie, również mogą być one ustawione w tak, aby wpuszczać do wnętrza określoną ilość światła.

 

Żaluzje dzielimy na dwa rodzaje:

  • żaluzje poziome – najczęściej wykonane są poziomo ułożonych lamelek z aluminium lub w bardziej luksusowej wersji z drewna, wybierane głównie do domów i mieszkań
  • żaluzje pionowe – inaczej verticale, wykonane są z pionowo ułożonych pasów tworzących wiszące lamele, głównie wybierane do biur, ale również mogą być użyte w domach, najlepiej prezentują się przy oknach o większej powierzchni

Warto także zwrócić uwagę na kolorystykę materiałów do wykonania żaluzji. Najlepiej, aby harmonizowały one z kolorystyką ramy okiennej lub też z elementami wyposażenia wnętrza, na przykład w kolorami drewna mebli lub dodatków.

Wykonanie żaluzji na wymiar najlepiej powierzyć firmie mającej w tej dziedzinie oświadczenie i oferującej szeroką gamę materiałów do wyboru. Po wpisaniu do wyszukiwarki internetowej słów „żaluzje łódź” można od razu zapoznać się z propozycjami w tym mieście i wybrać firmę mogącą zaoferować kompleksową obsługę i przystępne ceny.